It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?
Hoş Geldiniz
06 Mar

Kadın ve Erkeklerde Parfüm Seçimi

Güzel kokmak, bakımlı olmak ya da alımlı olmak, işte bir kadın ya da erkeğin ortak düşüncesi girdiği mekan içerisinde kendisini hissettirebilmektir. Bunun içinde parfümlerin vermiş olduğu güç ön plana çıkar. Kendiniz için tercih edeceğiniz bir parfüm sayesinde bahsettiğimiz bu hususları tamamıyla üzerinizde toplayacağınız gibi bakışları da kendi üzerinize çevirebilirsiniz.  Parfümü ister kendiniz için alın isterseniz bir başkası için. Eğer ki iyi bir seçim yapmak istiyorsanız o zaman bu yazdıklarımızı kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Türkiye piyasasında perakende ve toptan parfüm hizmeti veren YES PARFÜMERİ olarak bugüne kadar elde etmiş olduğumuz tecrübelerden yola çıkarak bahsedeceğimiz konular kadınlar ve erkekler için önemlidir.

İçinizdeki enerjiyi yükseltecek olan, çiçekten odunsu kokulara kadar birçok farklı kokuyu bünyesinde barındıran YES PARFÜMERİ kendisine özgün parfümleriyle de hizmet vermektedir.

Hazırsanız başlayalım…

Parfümlerin en önemli özelliği kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtıyor olmasıdır. Bunun için birinin üzerindeyken beğendiğiniz koku sizin üzerinizde farklı durabilir. Bunun için seçim aşamasında dikkatli hareket etmek gerekiyor. Alacağınız kokuya karar vermeden önce ne tarz bir koku sevdiğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu sizin seçim aşamasındayken tercihlerinizin kapsamını da daraltacaktır. Çünkü piyasada satışı yapılan parfüm sayısı çok fazla. Parfümler şekerli, baharatlı, çiçekli başta olmak üzere üst notalarda bulunan özel kokular içerebiliyor. Bu da her parfümün farklı kişinin zevklerine hitap edebildiğini söyleyebiliriz.  

Devamını Oku
06 Mar

Orjinal Parfüm - Güvenilir Satıcı

İnsanların kafasında şöyle bir algı oluşabiliyor. Pahalı demek kaliteli ve orijinal parfüm demektir. Hayır, bu kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Bir parfümün pahalı olması onun gerçek olduğu anlamına gelmeyecektir. Çünkü imitasyon parfümlerde beğenildiği takdirde pahalı fiyatlara satılabiliyor. Peki, siz pahalı bir parfüm aldığınızda onun gerçek bir parfüm olup olmadığını bilmek istemez misiniz?

İmitasyon olan parfümler kolaylıkla üretilebilirler fakat gerçek bir parfüm ile aynı koku ve kaliteye hiçbir zaman sahip olamazlar. Bunun için onlara değerinin üzerinde ödemiş olmak sıkıntı verebilir.  Peki, orijinal olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Güvenilir Satıcı

Sahte bir parfüm satın almak istemiyorsanız bunun için güvenebileceğiniz satıcılara gitmeniz gerekiyor. YES PARFÜMERİ olarak bugüne kadar binlerce urun satışını yaptık ve halen yapmaya devam ettiğimiz için parfüm ihtiyacı olanlar bizim güvenilirliğimizden emin olarak bize gelirler. Parfümler genelde mağazalardan dokunularak alınmak durumunda kalınır ancak burada da seçim şansınız mağaza içerisindeki kadar olduğu için daha dar demek yerinde olacaktır. Satıcı size parfümü satabilmek için ne kadar güvenilir olduğundan bahsedebilir. Bundan emin olup olmamak ise tamamen sizin elinizde.  Eğer ki internet üzerinden alım yapacaksanız o zaman çevrim içi satıcı incelemelerini kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra satıcının doğrulanmış olduğundan emin olmanız gerekiyor. Satın alacağınız sitenin iade koşullarlının olup olmadığı ise önemli konulardan birisidir. Sanıyorum ki buraya kadar mağaza ya da internet üzerinden alım sırasında neye dikkat etmeniz gerektiği konusunda az çok fikir sahibi oldunuz. Asıl konumuz güvenli alışveriş olmadığından dolayı konuyu burada tamamlayarak amaca gelmek istiyorum.

Fiyata dikkat edin

Her parfümün mutlaka bir piyasa değeri vardır. Gerçek olmayan parfümlerin satılması için gerçek şeklinde bir tanımlama yapılır ve fiyat olması gerekenin altında tutulur. Dolayısıyla gerçek olamayacak kadar ucuz ise o zaman muhtemelen gerçek bir parfüm almayacaksınız. Bunun için de fiyat orijinallik dengesini bulmanız gerekiyor. 

Parfümü önceden araştırın

Satın almadan önce internette bir araştırma yapın. Parfümün ambalajından şişesine varıncaya kadar hepsini detaylıca inceleyin. Sahte olan parfümde mutlaka atlanmış olan bir detay vardır. 

Paketi kontrol edin

Gerçek parfümlerin etrafındaki selofan sıkı bir şekilde sarılmıştır. Orijinal olmayan bir parfümde selofon daha gevşek bir şekilde sarılmıştır. Bunu dokunduğunuzda anlayabilirsiniz.  

Kutunun arkasındaki metni inceleyin

Kutu üzerindeki metinlerde yazım hatalarının olmamasına dikkat edin, gerçek bir parfümde imla kuralları asla atlanmaz.  Gerçek ambalaj yüksek kalitedeki mukavvadan yapılır. İnce, çürük materyalden yapılmış kutular genellikle sahtedir.

Devamını Oku
06 Mar

Parfüm Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parfüm seçimi yapmadan önce üç farklı seçenekten bahsedebiliriz. Bunlardan birincisi alt notalar, ikicisi üst notalar son olarak ise orta notalar. Bunları bu şekilde ayırmamızın nedeni ise daha net anlamanızı sağlayabilmektir. Üst notalarda yer alan parfümler sıkıldığı andan itibaren etkisini gösterirler. Bunun için bu parfümlerden bahsedilirken tepe noktası şeklinde bir ifade de kullanılabilir. 

Orta notada yer alan parfümlerin özellikleri ise sıkıldıktan bir müddet sonrasında hissedilen ancak etki suresi biraz daha uzun olan parfümlerdir. Genelde en çok tercih edilen parfüm çeşitlerinin başında gelir. Uzun sure kaldığından dolayı bu parfümlerin kullanım sureleri de daha uzun olacaktır.

Son olarak ise alt notada yer alan parfümlerden bahsedebiliriz. Bu tur parfümler alt olarak biliniyor olsa da aslında sıkıldıktan sonra neredeyse gün boyu etkisini göstermeye devam ederler. Bunun için de bu tarz parfüm seçerken kendi teninizle uyum içerisinde olmasın dikkat etmeniz gerekir. Sizin teninizin tercih etmeyeceği bir kokuyu satın almış ve sıkmış olmanız demek gün boyunca aynı kokunun üzerinizde olması anlamına geliyor ve bu da sizi bakımlı, çekici ve havalı yapması beklenirken daha gülünç bir duruma düşürebilir. 

Evet, parfümleri uç farklı guruba ayırdık ancak bu parfümler arasında bir de hangisinin orijinal olduğunun anlaşılması gerekiyor. Yani siz alt notadaki bir parfümü seçtiniz ama o parfüm orijinal değilse o zaman üzerinizde nasıl bir etki bırakacağını bilemezsiniz. İşte kafanızda oluşmuş olan soru işareti acaba orijinal parfüm nasıl anlaşılırda burada devreye giriyor.

Devamını Oku
media
06 Mar

Deneme

deneme     

Devamını Oku
  • Adres: Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. EGS Business Park B-2 Blok No:12/1 Yeşilköy-Bakırköy / İstanbul
  • Telefon: 0212 982 57 13
  • Email: yesparfumeri@gmail.com
  • Çalışma Saatleri: 09:00 ile 18:00 Arası

Webticaretim E-ticaret İle Hazırlanmıştır